خبر جدید, طراحی نما

مرمریت سفید

قیمت سنگ مرمریت سفید آباده و هرسین بهترین دهبید

سنگ مرمریت

امروزه در بسیاری از ساختمان ها از سنگ مرمریت سفید آباده اسلب با بهترین قیمت استفاده می شود. ایران نیز یکی از غنی ترین کشورها در استخراج انواع مختلف سنگ مرمریت است.

ویژگی های سنگ مرمریت چیست؟

یک سنگ دگرگونی دارای دانه‌های ریز است که از سنگ آهک یا دولومیت گرفته شده و از توده‌ای از دانه‌های بهم پیوسته کلسیت تشکیل شده است. بر اساس اطلاعات دانشنامه سنگ ایران، وقتی سنگ آهک در اعماق لایه‌های قدیمی پوسته زمین تحت حرارت و فشار لایه‌های ضخیم رسوبات پوشاننده قرار می‌گیرد، به سنگ مرمریت تبدیل می‌‍شود. همچنین ممکن است در نتیجه دگرگونی مجاورتی نزدیک به سنگ‌های آذرین ایجاد شود. ناخالصی‌های موجود در سنگ آهک می‌توانند در طول فرایند دگردیسی مجدداً متبلور شوند و در نتیجه ناخالصی‌های معدنی در این سنگ ، معمولاً گرافیت ، پیریت ، کوارتز ، میکا و اکسیدهای آهن ایجاد شود. در مقادیر کافی ، ناخالصی می‌تواند بر روی بافت و رنگ سنگ مرمریت تأثیر بگذارد. اسلب مرمریت با توجه به ویژگی های ساختاری و تنوع رنگی که دارد عمدتا در قسمت های مختلف فضاهای داخلی ساختمان علی الخصوص کف ساختمان به کار می رود.

آیا سنگ مرمریت برای نما مناسب است؟

سنگ مرمریت آباده سنگ مناسبی برای نمای ساختمان است چون قیمت مناسبی دارد

به خاطر ساختار مستحکم آن، احتمال سقوط آن و ایجاد خطر برای عابران پیاده را بعد از چند سال دارد

لذا در بعضی شهرها مجوزی برای استفاده از سنگ های مرمریت در نمای ساختمان صادر نمی شود.

سنگ های مرمریت عموما قیمت بسیار مناسب تری نسبت به سنگ های تراورتن برای نمای ساختمان دارند.

کدام سنگ مرمریت برای نما مناسب تر است؟

به گزارش سنگ شهر، اگر به دنبال سنگ های روشن برای نمای ساختمان می گردید، بهترین گزینه برای شما سنگ هایی مثل مرمریت خوی یا مرمریت دیپلمات است. البته در سال های اخیر استفاده از نوارهای مشکی با استفاده از مرمریت مشکی نجف آباد هم در ساختمان ها شایع شده است که زیبایی خاصی به ساختمان می دهد. به مشتریان سنگ شهر توصیه می کنیم در هنگام خرید سنگ نما به ساب پذیری بالای سنگ توجه کنید چون با صیقل مناسب، ساختمان مجلل و با شکوه به نظر خواهد رسید.

لذا اگر قصد استفاده از سنگ اسلب مرمریت برای نما دارید.

حتما از کارخانه هایی خرید کنید که تضمین کیفیت صیقل مناسب داشته باشند.

آیا سنگ مرمریت برای پله مناسب است؟

امروزه سنگ های مرمریت، اولین انتخاب سازندگان برای سنگ های پله هستند. سنگ های مرمریت، اولا زیبا و روشن هستند، ثانیا استحکام سنگ گرانیت را دارند. در مجموعه سنگبری های سنگ شهر، سنگ های پله به ضخامت ۳ و ۴ سانت تولید می شوند که بستگی به نظر مشتریان، به آنان تقدیم می شود.

همچنین مجموعه سنگ شهر، برای مشتریان وفاداری که کلیه سنگ خود را از این مجموعه تهیه کنند

سنگ پله را به صورت رایگان ارسال می کند.

کدام سنگ مرمریت برای پله مناسب تر است؟

سنگ پله مناسب و خوب باید از جذب آب پایینی برخوردار باشد. می‌بایست در هنگام خرید سنگ پله به این نکته توجه داشت که بعضی از سنگ‌ها که جذب رطوبت دارند اگر آبی بر روی آن‌ها ریخته شود دچار شوره‌زدگی و لک می‌شود و رنگ اولیه خود را از دست می‌دهند.

اگر به دنبال سنگ بسیار ارزان هستید، سنگ های مرمریت گوهره خرم آباد اولین پیشنهاد است.

مرمریت گوهره خرم آباد برای محیط هایی مناسب است که از سنگ استفاده زیادی نشود

چون این سنگ جذب بالایی دارد و به مرور رنگ آن تغییر می کند.

برای راه پله ساختمان هایی که معمولا از آسانسور استفاده می شود

برای پله محیط صنعتی و برای پله آپارتمان دولوکس، سنگ مرمریت گوهره خرم آباد سنگ مناسبی است.

اما پر طرفدار ترین سنگ بازار برای سنگ راه پله، سنگ های کرمی و موجدار آباده هستند. سنگ های آباده طیف های متنوعی دارند و به خاطر استحکام بالا، عمر بالایی در ساختمان شما خواهند داشت. در مجموعه سنگ شهر یازده نوع مختلف از سنگ آباده تولید می شود که با قیمت بسیار مناسب به مشتریان عرضه می شود.

اگر به رنگ های دیگری مثل سنگ پله مشکی یا سنگ پله سفید علاقه دارید، یا حتی رنگ های خاص مثل نسکافه ای، طلایی و …، باید جستجوی خود را افزایش دهید یا یک تماس با کارشناسان سنگ شهر بگیرید! در سنگ شهر شما هزینه اضافه برای پله پرداخت نمی کنید.

قیمت سنگ پله چقدر چطور محاسبه می شود؟

در مجموعه سنگ شهر، قیمت سنگ پله مرمریت آباده ، به صورت متر مربع محاسبه می شود. یعنی طول سنگ(معمولا ۱۲۰ سانتی متر) در عرض سنگ(معمولا ۳۵ سانتی متر) در تعداد. برخی همکاران برای قیمت مناسب، سنگ را به قیمت طول عرضه می کنند. همچنین، شهر سنگ، چون تولید کننده واقعی سنگ است، از شما هیچ هزینه اضافه برای برش و کوتاه کردن سنگ دریافت نمی کند و سنگ را در همه ابعاد مورد نیاز شما، تولید می کند. همچنین کلیه کارهای جانبی از قبیل دوبل کردن، نیم گرد کردن لبه سنگ و … در مجموعه شهر سنگ انجام می شود.

توضیح اینکه در ساختمان‌های بیش از دو طبقه معمولاً از سنگ پله به طول ۱۱۰ تا ۱۲۰ سانتی‌متر استفاده می‌شود. در مکان‌های عمومی مانند ادارات و مدارس از سنگ‌های پله با طول ۱۳۰ سانتی‌متر به بالا به‌کاربرده می‌شود

همچنین در پله‌های اضطراری طول پله‌ها باید حتماً از ۱۲۰ سانتی‌متر به بالا باشد.

آیا سنگ مرمریت برای دیوار راه پله مناسب است؟

سنگ های مرمریت ، انتخاب اول سازندگان برای راه پله هستند. البته اگر قصد دارید در قیمت ساختمان صرفه جویی کنید، گچ یا سرامیک های ارزان هم گزینه خوبی هستند اما برای یک ساختمان ویلایی یا یک ساختمان در شهرهای بزرگ، استفاده از سنگ در راه پله، به ساختمان شما، عمر، زیبایی و ارزش بیشتری می دهد.

کدام سنگ مرمریت برای دیوار راه پله مناسب تر است؟

بهترین سنگ مرمریت برای راه پله، سنگ مرمریت صلصالی، سنگ مرمریت پرطاووسی و سنگ مرمریت خوی است که البته سنگ خوی قیمت و البته طرفداران بیشتری دارد. انتخاب سنگ برای دیوار پارکینگ به علاقه شما هم ارتباط دارد که به دنبال طرح های ساده باشید یا طرح های شلوغ را بپسندید. هرچقدر سنگ مرمریت خوی یک دست است، سنگ مرمریت پرطاووسی، شلوغ است. ما همیشه در مجموعه شهر سنگ تلاش کرده ایم محصولات متنوعی را استخراج، تولید و فراوری کنیم تا بسته به سلیقه مشتریان در اختیار آنان قرار دهیم.

سنگ مناسب برای دیوار پارکینگ!

اکیدا توصیه میگردد برای پارکینگ رنگ سنگ روشن در نظر گرفته شود. فضای پارکینگ ها معمولا با سقف کوتاه تر و نور کم هستند و انتخاب رنگ روشن فضا را بزرگ و دلباز تر نمایان خواهد کرد.

همچنین خطر برخورد خودرو ها هنگام پارک و جابجایی با دیوار و ستون ها به طور محسوسی کاهش میابد.

آیا سنگ مرمریت برای کف پارکینگ مناسب است؟

بهترین سنگ های مرمریت ضخامت دو سانت و سه سانت، یکی از پرطرفدارترین سنگ ها برای کف پارکینگ هستند. البته ممکن است نظر شما برای کف پارکینگ، موزاییک باشد

اما اگر تصمیم به استفاده از سنگ گرفتید، حواستان را جمع کنید که سنگ های با استحکام کم استفاده نکنید.

بعضی سنگ های مرمریت در عین زیبایی، برای کف پارکینگ مناسب نیستند و زود می شکنند.

کدام سنگ مرمریت برای کف پارکینگ مناسب تر است؟

معمولاً دو نوع پارکینگ وجود دارد. نوع اول، پارکینگ‌های ورودی ساختمان هستند که رفت و آمدهای زیادی دارند و در معرض دید عموم می‌باشند. نوع دوم، پارکینگ‌های داخل ساختمان‌اند که دیده نمی‌شوند و مسقف هستند. برای نوع اول از آنجایی که در معرض دید قرار دارند و میزان ترافیک بالایی را تحمل می‌کنند، باید سنگ‌هایی انتخاب شوند که علاوه بر مقاومت بالا، زیبا هم باشند. در کف پارکینگ با توجه به وزن اتومبیل‌ها بهتر است از سنگ‌هایی با ضخامت بیشتر که مقاومت فشاری و ضربه‌ای بالاتری دارند، استفاده کرد.

سنگ‌هایی که ضخامت بیش از ۱.۷ یا ۲ سانتیمتر دارند گزینه‌ مناسب‌تری هستند.

بهترین قیمت سنگ اسلب مرمریت آباده ، سنگ مرمریت هرسین، سنگ مرمریت کاشان و …. از جمله سنگ های مناسب برای کف پارکینگ هستند. امروزه برخی طراحان خوش سلیقه، با استفاده از دو رنگ سنگ متضاد، مثل کرمی و مشکی در کف پارکینگ، به جای استفاده از رنگ، به کمک سنگ ها محل جای پارک خودروهای هر واحد را مشخص می کنند. نکته جالب اینجاست که در صورت تهیه سنگ از سنگ شهر، این کار نه تنها هزینه اضافه ندارد، بلکه ممکن است به شکل شگفت انگیزی هزینه های شما را کاهش دهد.

آیا سنگ مرمریت برای کف حیاط مناسب است؟

عموما سنگ ها به خاطر خطر لیزخوردن در فصل زمستان، زمان بارش برف یا بعد از شستشو، در مناطق سردسیر توصیه نمی شوند

اما امروزه سنگ های طرح دار مرمریت آباده با قیمت های باورنکردنی، این مشکل را حل کرده است.

این سنگ ها به دلایل متعددی از سنگ های بدون طرح مشابه ارزان تر هستند.

کدام سنگ مرمریت برای کف حیاط مناسب تر است؟

انواع مختلفی از فرآوری و پرداخت سنگ مرمریت وجود دارد که به سطوح، طرح یا بافتی خاص می دهند. به طور کلی، فرآوری سطوح به شکل طرح دار، منجر به ایجاد سطوح سخت یا ناهموار می گردد. یکی از دلایل اصلی طرفداران پرو پا قرص در انتخاب فرآوری سطوح به شکل طرح دار، ایجاد مقاومت در برابر لغزش است.

این روش فرآوری همچنین گزینه ای عالی برای بخشیدن شخصیت و هویت متمایز به یک پروژه است.

آیا سنگ مرمریت برای کف اتاق مناسب است؟

قیمت سنگ های مرمریت آباده ، اولین انتخاب برای کف اتاق های مجلل و با شکوه هستند. اگر از سنگ کف استفاده می‌کنید

نگران کاهش جلای آن بر اثر استفاده زیاد در طول زمان نباشید.

با امکاناتی که امروزه برای جلای سنگ کف وجود دارد به راحتی کفپوش سنگی شما ساب خورده و نو میشود.

یکی از مهم‌ترین مزایای سنگ کف، نظافت راحت آن است.

سنگ کف به راحتی تمیز می‌شود و نیاز به نگهداری خاص و زیادی ندارد.

همچنین سنگ از مصالح طبیعی است که باعث ایجاد آلرژی و حساسیت نمی‌شود.

کدام سنگ مرمریت برای کف اتاق مناسب تر است؟

برای سنگ کف اتاق باید دقت بسیار بالایی داشته باشید. برای این کار سه تقسیم بندی وجود دارد که جواب به هر کدام از آنها، در انتخاب سنگ مناسب برای ساختمان شما موثر است. اول اینکه ابعاد سنگ چقدر باشد؟ سنگ های مرمریت اسلب قیمت بالاتری نسبت به سنگ های ابعاد کوچکتر دارند و سنگ های ابعاد ۶۰ در ۶۰ هم از سنگ ۴۰ در ۴۰ گرانتر هستند. به طور کلی هرچقدر سنگ ابعاد کوچکتری داشته باشد، تولید آن ارزانتر شده و قیمت آن هم کاهش خواهد یافت. اگر به دنبال سنگ های اسلب هستید، سنگ های اسلب مرمریت پرشین سیلک بهترین پیشنهاد هستند.

در ابعاد ۶۰ در ۶۰ هم می توانید به سراغ سنگ های هرسین یا صلصالی بروید.

هشدار: یکی دیگر از سنگ هایی که امروزه در کف ساختمان ها کاربرد زیادی دارد، سنگ مرمریت دهبید است. سنگ دهبید به خاطر ساب پذیری بسیار بالا، پرطرفدارترین سنگ برای کف ساختمان است. اگر از مجموعه سنگ شهر خرید می کنید، این مجموعه اطلاعات کامل معدن مربوطه را در اختیار شما قرار می دهد اما چنانچه از جای دیگری خرید می کنید، حتما اطمیمنان پیدا کنید که سنگ های شبه دهبید را به شما معرفی نکنند!

اگر سالن بزرگی دارید اما تمایل به استفاده از سنگ اسلب مرمریت ندارید، می توانید از طرح های ترکیبی هم استفاده کنید. مرمریت های پیشنهادی جهت ساخت این طراحی؛

مرمریت های کرم مانند مرمریت های دهبید،مرمریت هرسین و مرمریت سفید نیز مرمریت جوشقان می باشد.

همچنین جهت ایجاد حاشیه آن استفاده از مرمریت های قهوه ای مانند مرمریت مهکام پیشنهاد می شود.

استفاده از پرداخت صیقلی سنگ های مرمریت در این طراحی به زیبایی هر چه بیشتر آن کمک شایانی خواهد کرد.

البته برخی به دنبال سنگ های گلدن بلک یا سیاه برای یک طراحی متفاوت و لاکچیری نمای داخلی هستند.

در این صورت هم اسلب مرمریت کاشان را فراموش نکنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.